Aktuálně

Květen 2019

BĚH ULICEMI MĚSTA BOHUMÍNA

8.5.2019 Běhání je naše radost a na běhu ulicemi města Bohumína to byla radost několikanásobná. 🙂  Tatínek Marušky sám poprvé běžel závod s Maruškou ve Speku,maminka poprvé stála na stupních vítězů za třetí místo v kategorii 35+ a na závěr přišla největší radost. Maruška se zúčastnila svého prvního závodu na handbiku. Přestože ještě potřebovala při jízdě dopomoc maminky,závod si moc užila a v cíli dostala svojí první vytouženou medaili.♥♥♥

Duben 2019

 

MISTROSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI 2019

Jako spousta jiných fanoušků ,také my jsme se s celou rodinou zúčastnili mistroství světa v para hokeji 2019 v Ostravě.Byl to neskutečný zážitek a úžasné emoce. Velký respekt a obdiv 👏👏👏 všem sportovcům,kteří přes nepřízeň osudu dokázali svou vůli a srdcem i nemožné …..HOŠI DĚKUJEME.

 

 

 

BĚH PRO ŠTĚPÁNKA

27.4.2019 se v Hlučíně konal charitativní běh pro Štěpánka.V plánu jsme měli i přes nepříznivé počasí běžet jako tým společně s Kačkou Adamíkovou a Hankou Hradilovou.Nakonec těsně před závodem jsme dali dohromady týmy dva a společně do týmu se Štěpánkem se připojili- Marcelka Janoušková,tatínek Marušky a maminka Štěpánka.Běželi jsme všichni dohromady jako jeden tým a devítikilometrovou trať jsme zvládli zaběhnout s velkou radostí Marušky a hlavně Štěpánka.

AVON BĚH 2019

Letos jsme se rozhodli opět zúčastnit charitativního 5 km AVON běhu za zdravá prsa v Ostravě.Byl to skvělý zážitek se skvělou náladou.Ačkoliv byla zima,Maruška chtěla běžet s námi a stále mluvila,,chci medaili mami,,.😍Díky pomoci naší spoluběžkyně Katky Adamíkové jsme zdárně doběhli s úsměvem na tváři do cíle a Maruška dostala svojí vytouženou medaili.

 

KONCERT TGM V HORAKŮVCE 2019

5.4.2019 se uskutečnil opět skvělý koncert kapely TGM s dobrovolným vstupným pro Marušku.Ještě jednou velmi DĚKUJEME kapele TGM za jejich stálou podporu. Také velmi děkujeme ZŠ Šenov za výtěžek z mikulášské sbírky (10.000 Kč) a velké DÍKY patří všem,kteří přišli podpořit naší Marušku. Byl to moc krásný večer a na Maruščinou rehabilitaci nám bylo dohromady předáno 29.353 Kč.

INTENZIVNÍ FYZIOTERAPIE 03/04 -2019

Další třítýdenní intenzivní terapii ve FyzioBeskyd má Maruška za sebou.Někdy nebylo jednoduché zvládnout školu a intenzivní každodenní cvičení ,ale Maruška je velká bojovnice.Dokonce některé cvičení zvládala s úsměvem.

Velmi děkujeme za finanční pomoc nadaci Olgy Havlové 10.000 Kč a dárcům 8.000 Kč. viz.transparentní účet

 

Březen 2019

 

VÝLET NA PRAŠIVOU

Naší velkou zálibou jsou hory.Tentokrát jsme prožili pohodové šlapando na Prašivou.A to bychom nebyli my, kdyby jsme si to nezpestřili 😊Nazpátek jsme sešli z turistické cesty a krapet jsme si prodloužili cestou necestou návrat k autu.Žádní lidé,krásná příroda a pár větších překážek,které nás nezastavili,ale naopak pobavili.

 

 

JARNÍ JÍZDA NA LOPEDU

Jarní počasí nám umožnilo opět jízdu na Lopedu.Po roce si Maruška jízdu na kole moc užívala a bylo vidět její další velké pokroky.♥♥♥

 

DNY MONOSKI NA TROJÁKU 2019

Naše poslední lyžování v tomto roce.Centrum APA opět pořádali dny Monoski a my jsme se velmi rádi zúčastnili.Přestože venku už na nás dýchalo JARO,my jsme si užili super lyžování na Trojáku.

 

Únor 2019

 

BRUSLENÍ 2019

 Moc rádi Marušku zapojujeme do všech našich aktivit a bruslení není vyjímkou.Ačkoliv Marušku tělíčko a nožičky neposlouchají,přesto si jízdu na bruslích užívala a měla velkou radost. ♥♥♥

 

PRVNÍ TRÉNINK NA HANDBIKU

Jízdu na handbiku si Maruška velmi oblíbila.Bude potřeba jěště hodně tréninku než zvládne svůj první závod,ale věříme ,že díky jejímu nadšení a píli Maruška brzy zvládne jízdu na handbiku s přehledem. ♥♥♥

 

 

ELEKTROHANDBIKE PRO MARUŠKU

11.2.2019 Marušce dovezli Černí koně  předčasný narozeninový dárek ,,ELEKTROHANDBIKE,,😊Maruška měla při jízdě na handbiku opět velikou radost.Díky handbiku může Maruška prožívat další zážitky a také při tom posilovat své ručičky.Bude muset sice ještě hodně trénovat,než pojede svůj první závod,ale věříme,že touha po vysněné medaili ji v tom pomůže 😍Velmi DĚKUJEME nadačnímu fondu PatronDeti.cz50.000Kč,kapele Acustrio-10.300Kč,zaměstnancům firmy stavebniny Janík – 10.000Kč a ostatním přátelům ,kteří nám pomohli Marušce elektrohandbike zafinancovat.Celková částka byla 75.000Kč.

 

TÝDENNÍ KURZ MONOSKI 2019

Únor nám začal prázdninami a my jsme se s Maruškou zúčastnili dalšího týdenního kurzu Monoski v Centrum handicapovaných lyžařů, z.s. . Tentokrát se Maruška měla pomalu učit samostatné jízdy v Monoski. Bohužel Marušku potrápily teploty 😢 ,které se jí držely po celou dobu kurzu a tak se k lyžování nedostala.Přesto jsme prožili krásný týden v nádherné přírodě a zdokonalovali si jízdu s Monoski. Místo Marušky jsme zapojili pejska Alíka. Z celéhoDĚKUJEME dárcům za podporu.

 

LEDEN 2019

THERATOGS -Speciální obleček

V loňském roce jsme díky dárcům mohli Marušce pořídit speciální obleček TheraTogs.Tento ortotický oblečkový systém Marušce pomáhá zlepšit trupovou hypotonii,rovnováhu a také dopomáhá ke správnému postavení pánve a kyčlí.Marušce velmi pomáhá ke koordinaci těla v prostoru a posílení svalové síly.Tento obleček používáme převážně doma při vertikalizaci, jízdě na Motomedu a při běžných činostech.Také ho zapojujeme při Ergoteraii v SenzaErgo,kde pravidelně s Maruškou docházíme. Tento speciální obleček i se zaškolením maminky stál 22.476 Kč. Velmi moc DĚKUJEME dárcům.♥♥♥

 

WINTER RUN OSTRAVA 2019

První závod běhu v tomto roce.Opět jsme prožily skvělý zážitek.Kvůli počasí jsme Marušku chtěli nechat doma,ale rozmluvit naší malé,,RŮŽOVCE,,její závodní nadšení nebylo v našich silách. Nakonec jsme běželi opravdu jako TÝM a za pomoci naší běžecké parťačky Kačky Adamíkové jsme za stálého sněžení zvládly trať na 4 kilometry. 😍

 

TÝDENNÍ KURZ MONOSKI LEDEN 2019

Po roce jsme se zúčastnili týdenního kurzu Monoski v Centrum handicapovaných lyžařů, z.s. Naučili jsme se konečně nasedat s Monoski na lanovku a zdokonalili jsme si lyžování s Maruškou,které má moc ráda. 😍Přestože na konci týdne byla na všech vidět únava,prožili jsme krásný týden v nádherném prostředí Krkonoš. Velmi DĚKUJEME z celého srdce všem dárcům a Pinokio o.s.za finanční pomoc a podporu. Díky této pomoci jsme se mohli tohoto kurzu opět zúčastnit a Maruška mohla prožívat jízdu na lyžích. 💗💗💗💗

 

 

PODĚKOVÁNÍ ROK 2018

Intenzivní terapie 3 týdenní ve FyzioBeskyd

11-12/2018

Další třitýdenní intenzivní rehabilitace ve Fyzio Beskyd je za námi. Maruška opět měla na střídačku ranní a odpolední časovky,aby zvládla i školu.Tentokrát Maruška měla nové cviky,které pro ní nebyli jednoduché a kvůli menší viróze byla někdy unavená🙁ale nakonec to zvládla. Na druhou stranu byla stále upovídaná a všichni terapeuti si procvičili díky ní mozkovou činnost. Děkujeme velmi všem dárcům za finanční podporu,díky které Maruška toto cvičení mohla absolvovat. Terapie stála 12.800Kč – náhled na transparentní účet.

Jubilejní 20. Havířovský turnaj v integrované Boccie

8.12.2018

Již potřetí jsme se zůčastnili úžasného turnaje HSC Havířov v integrované Boccie.😍Moc jsme si to všichni užili. Náš Majdatým společně s Maruškou a Agátkou, které se velmi snažily, bohužel na soupeře nakonec nestačili 😉Přesto jsme získali alespoň 2.místo v doprovodném programu.😊DĚKUJEME všem za skvělou atmosféru a organizaci. 👍

Zkouška Handbike

18.11.2018 jsme si udělali výlet na zkoušku Elekrohandbike.😊 Maruška měla velkou radost, přesto to chce ještě pořádný trénink, aby zvládla svůj první závod.😍Velmi moc děkujeme všem co Marušku podporují Také velmi děkujeme Černí koně o.s. za zapůjčení trenažéru a Handbike na trénování doma než bude mít Maruška ten svůj.

Škola v přírodě – 1.11. až 9.11.2018

První týden v listopadu Maruška společně s maminkou přožila školu v přírodě na Morávce.😊 Byl to moc hezký týden a Maruška společně s dětmi prožila mnoho zábavy a zážitků. Nechyběla ranní rozcvička,společné výlety,hry,diskotéka,stezka odvahy,hledání pokladů, a Maruščiné první dopisy. Nakonci pobytu dostala taky dvě medaile.😍Byl to krásný týden v krásné přírodě,který Marušce dal hodně nových uvědomění.

Handbike pro Marušku

Chtěli bychom vás informovat ,že byla ukončena finanční sbírka na Nadačním fondu Patron dětí pro Handbiku pro Marušku. Díky vám se mohla celá částka vybrat, velice moc děkujeme za podporu. Věříme, že brzy Maruška vyzkouší svojí první jízdu na Handbike.

 

 

Říjen 2018

Havířovská desítka 2018

Po roce jsme se opět s Maruškou zúčastnili Residomo Havířovská desítka 2018 😍Běželi jsme 5Km úsek a moc jsme si závod užili.Byli jsme sice krapet pomalejší než loni,ale důležitější pro nás byla podpora hráčů Boccii HSC Havířov 😍

 

Týdenní pobyt Hiporehabilitace říjen 2018

Jsou místa kde se člověk vrací moc rád. Nádherná příroda,spoustu zvířat a lidé,kteří jsou neuvěřitelně pracovití a pomáhají dětem v mnoha směrech. 🍀Pro nás s Maruškou to byl také další týden intenzivní Hipoterapie s týmemCentrum Hiporehabilitace Mirákl . Ranní čištění koní,jízdy Hipoterapie,výtvarné tvoření,procházky,krmení zvířat,pouštění draků,Canisterapie,Muzikoterapie a závěrečný táborák. 💞 Velmi moc z celého srdce DĚKUJEME dárcům,díky kterým jsme se s Maruškou mohli zúčastnit dalšího pobytu Hiporehabilitace.Tento týdenní pobyt stál 12.200Kč Odkaz na transparetní účet

Září 2018

Rodinná turistika

Velmi rádi společně chodíme do hor a tentokrát jsme se vydali podívat do krásné přírody v Jeseníkách.Náš původní plán byl Praděd,ale kvůli přeplněnému parkovišti jsme se rozhodli vydat na Dlouhé Stráně.Tentokrát jsme se také museli svést i lanovkou.Byl to krásný výlet a moc jsme si ho celá rodina užili.

RUNFEST Ostrava 23.9.2018

Tento rok jsme se opět s Maruškou  zúčastnili dalšího Ostravského závodu Runfest.Tentokrát jsme běželi štafetu 6x 5km a Maruška byla zapojena do dvou okruhů tohoto závodu,kdy s velkou radostí držela štefetový kolík a povzbuzovala ostatní běžce.Moc jsme si to užily.Běhání a závody jsou naše velká radost.

Srpen 2018

Lázně Klimkovice 08-09/2018

Prázdniny ne prázdniny.Další 4 týdenní rehabilitační pobyt v lázních Klimkovicich je za námi.Marušku opět čekalo pravidelné cvičení,koupele,bazén,masáže,motomed,Ergoterapie a poprvé také stimulace robotické chůze.Jedna s velkých radostí byla pro Marušku zkouška jízdy na Handbike,kterou si moc užila. :-)Sice poslední týden už byla vidět na Marušce velká únava,ale nakonec to všechno zvládla.
DĚKUJEME z celého srdce všem dárcům( viz.náhled transparentní účet) díky,kterým mohla Maruška opět podstoupit další léčebný pobyt Klim-Therapy v ceně 59.120 Kč.Přestože je ještě dlouhá cesta před námi,věříme že jsme zase blíže k našim vysněným cílům a tím i lepšímu životu pro Marušku.

Poslední svoz víček

UKONČENO!
Koncem Července nám byla odvezena poslední várka víček pro Marušku 💗
Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem co nám tímhle způsobem pomáhali a podporovali nás. Velmi moc děkujeme Davidu Kalousovi 💞 za zajištění posledního jednorázového svozu u jiného odběratele.Opravdu to nebylo jednoduché  Celkem bylo odvezeno 3.760 kilo./ 18,800Kč
Děkujeme a věříme,že se nám bude dařit získavat peníze na Maruščinou rehabilitaci i jinými způsoby. 

Aktivní volný čas

Když je volný čas rádi chodíme s Maruškou do hor (např. Lysá hora) a také jezdíme na cyklovýlety.

Ergoterapie v SenzaErgo

Červenec v SenzaErgo 🌞 Prázdniny jsou sice v plném proudu,nicméně Maruška pravidelně cvičí Ergoterapii,při které momentálně trénuje zrychlení motorického tempa horních končetin,samostatné oblékání a podporu komunikace,která se u Marušky velmi zlepšila. Děkujeme Pinokio o.s. za finanční podporu 💓

Červen 2018

Rodinný DM běh 2018

Moc rádi s Maruškou běháme, proto jsme se zúčastnili závodu v Olomouci. Běželi jsme rodinný běh s DM necelé 4Km a v cíli nás čekala medaile, z které měla Maruška velikou radost.

 

Lázně Klimkovice – Rehaklim 14.dní

Od 18.6. do 29.6. jsme s Maruškou absolvovali ambulatní samoplátecký čtrnáctidenní pobyt v lázních Klimkovice.Únava někdy byla znát,ale naše šikulka Maruška to zvládla i s úsměvem 😍.Velmi DĚKUJEME dárcům díky ,kterým mohla Maruška tento rehabilitační pobyt v hodnotě 24.720 Kč podstoupit. 💗💗💗💗

T-MOBILE běh

Po roce jsme se opět zůčastnily T-Mobile běhu v Komenských sadech v Ostravě na 5Km. Opět jsme si to moc užily, běhání je naše radost.  😍😘

MISTŘI po 15.letech

19.června nám David Kalous předal peníze z dražby dresů na akci Mistři po 15.letech a následné sbírky. Maruška byla hodně překvapená a my děkujeme všem hráčům, sponzorům a drobným dárcům za předání krásné částky 16.849,- Kč, které využijeme na nákup léčebných pomůcek a rehabilitaci. Děkujeme za podporu.

Týdenní pobyt Hipoterapie – 2.6. – 8.6.

Týdenní pobyt Hipoterapie s Centrum Hiporehabilitace Mirákl v Bohuslavicích u Telče. Maruška si díky této terapii posílila opory o horní končetiny a uvolnila nožičky.Prožily jsme pohodový týden v přenádherném prostředí se skvělými lidmi.😍Moc děkujeme celému týmu Miráklu za jejich skvělou práci a také za finanční podporu Pinokio o.s. 6.200Kč , Stavebniny Galičák 8.000Kč .Věříme,že tato terapie opět Marušku posune blíže k vysněným cílům 😍💗 Celkem za týdenní pobyt Hipoterapie 14.200Kč.

Květen 2018

Český běh žen 2018

Opět po roce jsme se s Maruškou zúčastnily Českého běhu žen v Ostravě . Sice kvůli velkému teplu a hojné účasti žen,jsme byly trochu pomalejší než loni, 5km – 0:30:02 , přesto jsme si to s Maruškou moc užily😍

Intezivní 14-ti denní cvičení ve FyzioBeskyd

9.5. až 25.5. jsme s Maruškou absolvovali další intenzivní cvičení ve Fyzio Beskyd.Někdy byla velká únava,ale Maruška to zvládla a opět nám ukázala své pokroky.💓Velmi DĚKUJEME panu Káňovi za finanční dar, díky kterému jsme toto intenzivní cvičení financovali. 💖 Částka za toto cvičení byla 12.600Kč.

OKIN Run 2018

16.5. naší Marušku podpořili v běhu zaměstnanci firmy OKIN BSP,a.s.😊Velmi děkujeme za podporu a pomoc 💖 Moc rády jsme se přidaly k zaměstnancům a zaběhly jsme si společně s nimi.😍 Výtěžek tohoto běhu na Maruščinou rehabilitaci byl 26.756Kč.

Štramberský jasoň – Rodinná turistika

Úžasné šlapando na Štramberském Jasoni😊Chtěli jsme jít trasu 20km, ale kvůli počasí jsme nakonec zvolili trasu 14km 😉 Cesta byla trochu šílená kvůli bahnu,ale díky pomoci našich skvělých přátel jsme úspěšně došli do cíle pro zasloužené medaile.😍😍😍

Duben 2018

Běh pro Zlatušku

 V sobotu 28.4. jsme se s Maruškou zúčastnili charitativního běhu pro Zlatušku. 😘Bylo to prima odpoledne pro dobrou věc.😍😍😍

Turnaj v BOCII

21.dubna se Maruška zúčastnila turnaje v Boccii. Hrála v kategorii OPEN a přestože se neumístila na medailových příčkách, moc se snažila a získala hodně zkušeností. Turnaj probíhal v úžasné atmosféře a všichni hráči byli skvělí.

http://hschavirov.cz/foto

https://www.facebook.com/HSCHavirov/

Koncert kapely T.G.M. v Horakůvce

Moc děkujeme kapele T.G.M. za uspořádání dalšího koncertu pro Marušku v Horakůvce, který byl opět nádherný. Na tomto koncertě nám byl také předán výtěžek z Mikulášské sbírky ZŠ Šenov. Velmi moc děkujeme všem co se tohoto koncertu zúčastnili a tím podpořili naší Marušku. Také děkujeme panu Magyarycsovi za finanční dar 2.000Kč. Celkový výtěžek na Maruščinou rehabilitaci byl 22.562Kč. Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME

AVON Běh – Night Run

Náš první letošní závod. Svou účastí jsme podpořili Avon běh – pro zdravá prsa na 5Km. Běhání s Maruškou máme moc rády a vždy jsi ho užíváme s úsměvem.

Cvičení trochu jinak

Jaro je tu a Maruška může kromě cvičení vyjet na kole a vertikalizačním stojanu do obchůdku pro nějakou dobrotu. Jízda na kole se jí moc líbí a od loňska jsou vidět velké pokroky.

Březen 2018

Jarmak v Hodoňovicích u Frýdku-Místku

Díky rodině Pospíšilové byl uspořádán Velikonoční Jarmark v Hodoňovicích, kde lidé mohli dobrovolným vstupným podpořit naší Marušku. Byl to krásně prožitý den se spostou velikonočních výrobků, dobrého jídla a spostou skvělých lidiček. Děkujeme dětem ze ZŠ Baška za finanční dar 2.070Kč a také všech co přispěli svým dobrovolným vstupným. Na Maruščinou rehabilitaci se vybralo celkem 10.188Kč.

KURZ Monoski Březen

V březnu jsme mohli opět prožít týdenní kurz Monoski, kde jsme si mohli zdokonalit jízdu na lyžích s MARUŠKOU. Počasí nám přálo a my jsme kromě lyžování mohli navštívit také Stezku v korunách stromů. Tento kurz jsme mohli financovat díky PINOKIO o.s. 2.750Kč a dárcům 13.165Kč. Děkujeme, moc jsi toho vážíme, díky této podpoře jsme mohli celá rodina prožít nádherný týden lyžování.

Karneval ve škole

Maruščin karneval ve škole 😊Trochu jsme oprášili a poopravili kostým 😍i na potřebný doplněk se nezapomnělo.

Únor 2018

Pomoc od Faurecia Components, s.r.o.

Koncem února jsme byli pozváni do Píseckého závodu firmy Faurecia Components, s.r.o. , kde jsme obdrželi finanční dar pro Marušku. 31.500Kč + 15Kg víček. Také jsme si mohli prohlédnout výrobu sedaček pro osobní automobily různých značek. Velmi DĚKUJEME za pomoc všem zaměstnancům a také paní Michaele Vedralové z Českých Budějovic.

Bruslíme s Maruškou

Marušku se snažíme i přes její hendikep zapojovat do běžných aktivit, bruslení není vyjímkou. Přestože to nebylo jednoduché, za tu radost a úsměvy Marušky to stálo. Moc jsme si to užili.

Dny Monoski

Opět jsme po roce zažili bezva dopoledne na Rališce s centrem APA na dnech MONOSKI, počasí bylo krapet nevlídné ,ale my jsme si to přesto užili.

.

Svoz víček pro Marušku

V únoru nám byla odvezena další várka víček pro Marušku 1,522Kg. Moc děkujeme, že nám stále pomáháte.

Leden 2018

Lázně Klimkovice

Leden jsme zakončili nástupem do lázní na ambulatní čtrnáctidenní Reha-klim v lázních Klimkovice. Maruška byla moc šikovná a snaživá. Cvičení v lázních bylo pestré a pro ní moc motivující. Pravidelné cvičení je pro Maruščiné tělíčko velmi důležité, Toto cvičení jsme financovali z koncertu kapely TGM v Restaurace Horakůvka 04/2017 –21.200Kč a výtěžek z benefičního hraní Václava Fajfra Acustrio v Pizzerii Richi 06/2017- 3.600Kč. Díky této pomoci jsme mohli Marušce toto čtrnáctidenní cvičení Reha-Klim financovat.Děkujeme

KURZ Monoski

Týdenní kurz lyžování (od 22.1. do 26.1.2018) s Monoski a centrem hendikepovaných lyžařů. Nepopsatelný zážitek v nádherné přírodě plný štěstí a radosti. Nejčastější slovíčko Marušky bylo ,,ještě,, a hlavně co nejrychleji. Prožili jsme celá rodina nádherný týden plný radosti a nových zážitků. Za pomoci centra hendikepovaných lyžařů jsme se s Maruškou naučili lyžovat se speciální lyží Monoski. Děkujeme za finanční podporu PINOKIO o.s. díky které jsme se mohli tohoto kurzu zůčastnit.

Intezivní terapie ve FyzioBeskyd

Ani v novém roce neleníme.Od 8.1.2018 jsme měli další 14denní intenzivní terpii ve Fyzio Beskyd. Zase jsme to museli skloubit i se školou,ale zvládli jsme to. Maruška byla velká šikula a tentokrát šly vidět velké pokroky. Děkujeme Marušce Kalmanové a Veronice Kristkove za jejich trpělivou práci,díky které jsme zase blíže k našim vysněným cílům. Děkujeme manželům Varechovým za uhrazení této 14ti denní terapie, částka 9.600 Kč