Archív 2015

Prosinec 2015

Moc bychom chtěli poděkovat všem co nám v roce 2015 pomáhali a podporovali nás. Fyzioterapeutům,dárcům,sponzorům,víčko sběračům,přátelům a hlavně naší rodině. Rok 2015 byl opravdu pestrý. Maruška i přes svůj hendikep jde stále dopředu a dělá nám velkou radost.:-) To také díky vám všem. DĚKUJEME

V Roce 2016 přejeme všem pevné zdraví, hodně štěstí a stále úsměv na tváři.

 

Děkujeme za dárečky pro Marušku. 🙂 Maruška měla velkou radost 🙂

LEČO Ostrava-Radost na Druhou

Začátkem listopadu redakce magazínu Lečo Ostrava,uspořádala charitativní sbírku dárků pro opuštěné děti a seniory.Z každého darovaného dárku redakce také přispěla 20 korun naší Marušce.Z celého srdce děkujeme všem co podpořili dětičky a seniory. Do redakce bylo zasláno nádherných 943 dárků. 🙂 23 prosince nám redaktoři magazínu LEČO Ostrava pod vedením Elišky Gmiterkové předali 20.000Kč na rehabilitační účely pro naší Marušku.Děkujeme celé redakci,že jsme mohli být součástí této akce.Moc si toho vážíme.

 

Po roce jsme jeli do Olomouce podpořit Pinokio o.s. a prodávat vánoční punč. 🙂 Z celého srdce moc a moc děkujeme za obrovskou podporu. Společně jste nám pro PINOKIO pomohli získat částku 46.470,-Kč.

Svoz víček prosinec

Stále sbíráme a třídíme.:-) Děkujeme,že nás stále podporujete a pomáháte nám. V prosinci se uskutečnili dva úžasné svozy pro Marušku. Bylo odvezeno 1.556 kilo + 334 kilo víček.Celková cena –13.230 Kč. Děkujeme.

Listopad

Koncert Mr. DAY pro dobrou věc

27.11.2015 – proběhl úžasný koncert skupiny Mr. Day pro Dobrou věc,jehož výtěžek byl na podporu naší Marušky.Mockrát děkujeme hlavně klukům z kapely a všem co se na organizaci charitativního koncertu podíleli. Koncert jsme si moc moc užili.Skvělá hudba,úžasní lidé a nepopsatelná pohodová atmosféra. Nedokážeme ani slovy popsat jak moc jsme vděčni za podporu a finanční pomoc.Díky dobrovolnému vstupnému bylo na Maruščinou potřebnou rehabilitaci vybráno neuvěřitelných 22.222 Kč.Více ve fotogalerii.

Mr. DAY pro dobrou věc

27.11.2015 v 19 hodin se uskuteční koncert pro Marušku. Zveme všechny co chtějí Marušku podpořit a poslechnout si skvělou hudbu. Více informací na www.mrday.cz

Intenzivní 3 týdenní terapie ve FyzioBeskyd Listopad 2015

Opět máme za sebou další třítýdenní intenzivní terapie ve FyzioBeskyd.Tato terapie probíhá každý den dvakrát denně po hodině cvičení.I když to tak na fotkách nevypadá opět to byla dřina,vztek,pláč,ale nechyběl i úsměv.Pro Marušku některé cviky byli nové,takže donutit jí někdy ke cvičení bylo složitější. Naštěstí díky výborné práci a trpělivosti Veroniky Kristkové a Tomáše Zemánka jsme to zvládli. Moc děkujeme.Maruška opět ukázala další pokroky.:-)

 

Říjen

Léčebná terapie REHA-KLIM Klimkovice

Od 14.10.-24.10.2015 jsme s Maruškou podstoupili další léčbu v lázních Klimkovice.Tentokrát jsme necvičili ve speciálním oblečku,ale používali jsme Urias dlahy k uvolnění nožiček.Kromě cvičení,které bylo opravdu pestré 🙂 měla Maruška léčebné vany,bazén,masáže,snozelen a lokomoční cemtrum.Cena této terapie byla 18.355 Kč a byla hrazena ze sběru víček.Proto moc DĚKUJEME,že nám stále pomáháte. 🙂

 

3.10.2015 uspořádali pro Marušku benefiční koncert kapely ACUSTRIO , Zpocený Voko a Třesk. Koncert byl úžasný a opět jsme načerpali spoustu energie při skvělé hudbě. Děkujeme všem zúčastněným kapelám, všem lidem co přišli podpořit naší Marušku a hlavně velké díky panu Fajfrovi za uspořádání koncertu. Bylo vybráno úžasných 6.290Kč na potřebnou rehabilitaci. Více ve fotogalerii.

Svoz víček – říjen 2015

Další svoz víček pro Marušku máme za sebou.Tentokrát to byla další úžasná várka víček 🙂 1.020 kilo – 7.140Kč. Mnohokrát ze srdce všem sběračům velice DĚKUJEME za pomoc a podporu. 🙂

Září

PODĚKOVÁNÍ 2014/2015

Děkujeme,že nám stále pomáháte. 🙂 Ve školním roce 2014/2015 se podařilo nasbírat úžasných 5.233 kilo víček.Díky tomu opět můžeme jet v říjnu s Maruškou na další čtrnáctidenní rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice.Pravidelná rehabilitace je pro Marunku velmi důležitá,proto sbíráme dále. 🙂 Děkujeme.

 

Benefiční koncert pro Marušku

Rádi bychom vás pozvali na benefiční koncert, který se koná v sobotu 3.10.2015 v restauraci Schonthal v Ostravě Vítkovicích od 18 hodin. Pod záštitou skupiny ACUSTRIO Václava Fajfra.

Týdenní podzimní pobyt Hipoterapie

Po půl roce jsme opět byli na intezivní Hipoterapii.Moc jsme si celý týden užili,i když program byl opravdu náročný.Díky tomu,že maruška dělá stále pokroky :-), nezaměřili jsme se jen na uvolnění nožiček,ale také na stabilitu trupu.Marunka byla šikulka nejen na koni,ale také na Canisterapii i Muzikoterapii.Děkujeme,že jsme se mohli opět tohoto pobytu zúčastnit díky finanční pomoci Pinokio o.s- 5.200Kč a dárcům – 6.250Kč.

Srpen

DĚKUJEME za skvělou,pohodovou akci všem organizátorům,účastníkům a všem co přišli podpořit naší Marušku.Bylo nám opravdu příjemně, nejenom při poslechu,ale i na duši.Všichni byli ÚŽASNÍ. Celková částka pro Marušku ,která bude použita na rehabilitaci byla 6.218kč Více ve fotogalerii.

Červenec

Na konci školního roku nás mile překvapili žáci ZŠ Petřvald. Moc děkujeme za podporu a finanční dar ve výši 1.700Kč.

 

Červen

Svoz víček červen

Další svoz víček pro Marušku máme za sebou.Tentokrát to byla další úžasná várka víček 🙂 1.117 kilo – 7819 Kč. Mnohokrát opět všem sběračům velice DĚKUJEME za pomoc a podporu. 🙂

Lázně Klimkovice květen-červen 2015

Od 18.5.-12.6.2015 jsme s Marunkou absolvovali další čtyřtýdenní pobyt v Klimkovicích.Musíme říct,že to tentokrát bylo opravdu náročné,protože Marunka byla někdy hodně unavená a donutit její tělíčko ke spolupráci nebylo jednoduché. 🙁 Přesto jsme to dotáhli do konce a to také díky fyzioterapeutce Verunce Kamasové,které moc moc DĚKUJEME .Maruška je naše velká šikulka a bojovnice ♥♥♥ a věříme,že jsme zase o krůček blíže k našim vysněným cílům. 🙂 Velice děkujeme za finanční pomoc Nadaci Život Dětem,která nám nakonec přispěla na celou terapii částkou 49.117 Kč. více ve fotogalerii

Květen

Intenzivní Fyzio Terapie

14 denní intezvivní cvičení ve FyzioBeskyd ve Frýdku Místku a Novém Jíčíně. Byla to dřina,křik a slzy,ale opět to Marušku posunulo dopředu.Tentokrát jsme cvičili převážně ve stoji a nácvik chůze.Máme před sebou ještě pořádný kus cesty,ale Maruška je naše velká bojovnice. Více ve fotogalerii.

Duben

Týdenní jarní pobyt Hipoterapie

V týdnu od 19.4-26.4 2015 jsme s Maruškou byli na intenzivním pobytu Hipoterapie na Qranči -Bezděkov.Program byl opět velice nabitý.2x denně Hipoterapie,Canisterapie,výtvarná činnost a zakončení každého dne byla Muzikoterapie. 🙂 Jízda na koni Marušce krásně uvolňuje její spastické nožky a také ji dopomáhá zpevnit trup,aby mohla samostatně sedět.Pokroky po týdnu byli znát na všech dětech.Moc jsme si to užili. 🙂 Děkujeme za finanční pomoc zaměstnancům ZX-Benet 6.000Kč a Pinokio o.s. 5.200Kč z celkové částky 11.800 Kč. Více ve fotogalerii.

Svoz víček-duben 2015

Další odvoz víček pro Marušku. Tato várka vážila 1.280 kilo 🙂 vykoupili nám je za akční cenu 7kč/kg 🙂 8.960 Kč.Mnohokrát děkujeme,že nám stále pomáháte. Moc si toho vážíme. Maruška má vždy z víček velkou radost.

Více ve fotogalerii – sběrači víček

MŠ Fr.Formana

Od září 2014 se nám podařilo integrovat Marušku do bežné školky. Děkujeme vstřícné paní ředitelce Bc.Martině Rakové, která Marušku zařadila do logopedické třídy a také paní učitelce Janě Novotné, Míše Filgasové a asistentce Sylvě Sedláčkové za jejich skvělou práci, díky které se Marušce ve školce velice líbí. Je to pro Marušku velký posun vpřed a pro nás velká radost. 🙂 http://www.skolkaformana.estranky.cz

 

Dny MonoSki 2015

Po roce jsme opět měli příležitost si zalyžovat s instruktory Newman School pořádané Centrem APA Olomouc ve skiareálu Rališka Horní Bečva.

Maruška- narozeniny 6 let

18.2.2015 Marunka oslavila své 6-té narozeniny. Maruška si přála kolo a také díky finanční podpoře manželů Varechových jsme ji mohli toto přání splnit.Mnohokrát děkujeme 🙂

 

Odvoz víček-Únor 2015

Další odvoz víček pro Marušku. Tato várka vážila 738 kilo- 4059 .Mnohokrát děkujeme,že nám stále pomáháte. 🙂 Také díky vám sběračům opět Maruška bude moci jet v květnu do lázní Klimkovice a zlepšit její nezbedné tělíčko.

Lyžování na Mezivodí Leden 2015

Po zapůjčení speciálních lyží , jsme jeli lyžovat společně s tetou Verčou. Marušce se lyžování moc líbilo a užila si to. I přes její hendikep se Marušku snažíme zapojovat do sportovních aktivit, které ji vytvářejí úsměv na tváři. 🙂

Vánoční Koncert pro Marušku

Osmnáctého prosince proběhl vánoční benefiční koncert pro Marušku, který pro nás uspořádala skupina TGM v restauraci Horakůvka. Koncert byl úžasný a atmosféra skvělá. Díky všem zůčastněným se během koncertu podařila vybrat úžasná částka 13.140Kč. Na tomto koncertě nám předali také výtěžek z Mikulášské sbírky ze Základní školy Šenov – 5.000Kč. Dále nám také předala paní Bohdanka Pufferová za skupinu Country Pohoda částku 3.000Kč.

Nakonec celková částka, která nám byla předána a bude použita na speciální léčbu KlimTherapy v lázních Klimkovice byla 21.253Kč.

Mnohokrát všem z celého srdce děkujeme za podporu a pomoc.

Z celého srdce vám děkujeme za jakoukoliv vaší podporu, kterou nám i naší Marušce dáváte. I když Maruška díky své nemoci nemůže prožívat dětství jako její vrstevníci, přesto je to naše usměvavá a chytrá holčička. To také díky vám všem, kteří nám pomáhají sbírat víčka nebo přispívají finančně. Úpřímně vám děkujeme. Marcela a Zbyněk Kučerovi.

Sběr víček Maruška II

Prosinec 2014

Moc děkujeme kapele TGM, která Marušce uspořádá Vánoční Benefiční Koncert , který se koná v pátek 19. prosince 2014 od 18:00 na Horakůvce. Těšíme se na vaší účast.

pozvanka_web